050-7427518

לאמת בדיוק כמו לזמן יש שלושה מימדים, עבר הווה ועתיד, מה שבאמת היה, מה שיש ומה שיהיה יכול להשתנות כמו אמונותינו. לכן האמת יכולה להיות הדרך בה אנו מסתכלים על דברים או מה הדברים באמת. כמו שאומרים לסיפור יש שלושה צדדים, איך שאני רואה את זה, איך שאתה רואה את זה ואיך זה באמת. במשך העידנים המסע של האדם היה למצוא את האמת, וכשמתמודדים עם דברים שלא יכולים להימדד על ידי חמשת חושינו כגון ריפוי אנרגטי זה קשה לחלק מהאנשים להאמין שזה אמיתי. המטרה של המאמר הזה היא לא לשכנע את אף אחד בשום דבר, זוהי רק הזמנה להסתכל בראש פתוח על המסקנות שאליהן הגיע המדע בנוגע לאנרגיות. אני אומרת "אדם צריך לשמור על ראש פתוח" בגלל שזאת הגישה של המדע המודרני.

זוהי עובדה נודעת שיש יותר מידע בעולם הזה מאשר מה שחמשת החושים שלנו קולטים. המוח קולט ארבע מאות מיליון חלקיקי מידע בשנייה אבל אנחנו מודעים רק לאלפיים מהם – או אחרת היינו משתגעים. אם מה שאנחנו לא יכולים לראות ולגעת בעצם לא קיים אז אנחנו לא היינו קיימים. לפי דיפאק צ'ופרה העובר האנושי שמתחיל כזוג חוטי די אן אין (DNA) בתא יחיד, מתפלג רק חמישים פעמים והופך להיות מאה טריליון תאים – שזה יותר מכל הכוכבים בשביל החלב, וכל תא יודע מיד מה יתר התאים עושים. איך זה שבת אדם יכולה לחשוב מחשבות, לנהוג באוטו, לשמוע מוזיקה, לנהל שיחה, לעכל מזון, להילחם בחיידקים, ולשמור על היריון באותו הזמן? חייבת להיות אינטליגנציה גבוהה יותר בתוך ומחוץ לגוף, השומרת על סדר הדברים.

בואו נחזור אחורה בהיסטוריה, למה שפעם חשבו שהיא האמת.

לפי תיאוריית הפיזיקה הניוטונית מהמאה ה- 17 המבוססת על האמונה שכל היקום עשוי מעצמים מוצקים שנמשכים אחד לשני על ידי כוח המשיכה, הגוף שלנו הוא כמו היקום- מכונה שעשויה מחלקים נפרדים, כל אחד משפיע על השני בעזרת השפעה ותוצאה.

במאה ה- 19 הוסיפו על פיזיקת הניוטונים את ידע האטום ואמרו שהאטום הוא אבן היסוד של כל הדברים.

במאה ה- 19 המאוחרת איינשטיין גילה שחומר ואנרגיה הם אותו הדבר E=MC^2, אז חומר הוא באמת אנרגיה שהאטה את עצמה. יש לזה פוטנציאל רב להיות שוב אנרגיה, היקום כולו עשוי מהאנרגיה הזאת.

תיאוריית הקוונטים של אור לפי איינשטיין, הקוונט או פוטון הוא חבילה קטנטנה של אור ואנרגיה, כל אטום ומולקולה בגוף האדם נותן ומקבל אנרגיה וזה גורם לתקשורת ביניהם.

ב- 1947 וורנר הייזנברג הוסיף לכך את עיקרון האי וודאות- אדם לא יכול למדוד מיקום או מהירות של כל חלקי האטום באותו הזמן, כאשר הוא בודק דבר אחד הנתון של הדבר השני נעלם או משתנה.

בנוסף לזה כאשר הגענו למכאניקת הקוונטים נעשה הניסוי המפורסם של יריית אלקטרונים דרך חריצים בקיר. בחלק הראשון של הניסוי ירו אלקטרונים דרך חריץ אחד בקיר וגילו שזה עושה דוגמא של פס על הקיר השני. לאחר מכן ירו אלקטרונים דרך שני חריצים בקיר וגילו שבמקום שיופיעו שני פסים הופיעה צורת גל של פסים. החליטו לירות רק אלקטרון אחד דרך שני החריצים וזה גרם שוב לגל של פסים. כדי לבדוק דרך איזה חריץ האלקטרון עבר שמו חיישן על חריץ אחד והפעם האלקטרון עבר רק דרך חריץ אחד והופיע רק פס אחד על הקיר השני. מסקנה: האלקטרון הגיב למדענים שהסתכלו עליו, חומר מגיב למחשבות של הצופה, והצופה הופך ולנצפה.

המדען המפורסם מהמאה ה- 20 פריץ אלברט פופ אמר "אנחנו וכל תא בגופנו מקבלים ומוסרים פוטונים (חלקיקים קטנים של אור) כל הזמן אחד לשני". במחקר שנעשה על פשפשים ראו שהפשפשים מוסרים פוטונים, או אור, אחד לשני ודרך זה מעבירים מידע. ישנן מצלמות מיוחדות הבנויות במיוחד לקליטת אור הנפלט מהכוכבים בגלקסיה, ובעזרת המצלמות האלה בדקו את הידיים של הילרים וגילו שאור גם נפלט מהאצבעות שלהם.

בעולם הקוונטים יש גם משהו שהוא יותר מהיר ממהירות האור, קוראים לזה None Locality , זאת אומרת שדברים קורים בו זמנית.גילו שחיידקים במים נכנסו לאי שקט שמונה דקות לפני שהופיעה התפרצות סולרית, כי לוקח שמונה דקות עד שהקרינה מהשמש מגיעה לכדור הארץ, והחיידקים הגיבו להתפרצות הסולרית עוד לפני שהיא הגיעה לכדור הארץ אך בו זמנית שזה קרה בשמש.

מכל זה אנחנו רואים שדרך האנרגיות הכול קשור לכול, שאנחנו קולטים ושולחים אנרגיה אחד לשני, אך האם יש גבול למה שאנחנו בעולם המודרני יכולים לגלות על העולם? מה שכן ידוע לנו זה שהמחשבות שלנו גורמות לתגובות של החומר ודרך המחשבות שלנו יש לנו כוח לשנות דברים. מה שיודעים היום בעולם המערבי, ידוע כבר זמן רב במזרח. Tao Te Ching כתב: " The Tao that can be told is not the eternal Tao" זאת אומרת שיש עוד הרבה דברים לעולם הזה ולכוח בגדול שגרם לעולם הזה להיות חוץ ממה שאנחנו יודעים.

מדע לרוב מושווה לעץ שגדל בכיוונים שונים. בפיסיקה אנחנו עולים בעץ עד העלים, במטפיזיקה אנחנו יורדים בעץ עד השורשים. זה נראה שתגליות מדעיות לא רק עונות על שאלות אבל גם מעלות שאלות חדשות, לכן "מה באמת האמת?"